Rok szkolny 2016/17

• Wyróżnienie dla Jakuba Jazowego w 15 Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Inne Spojrzenie”- Sosnowiec 2017.

• Nagroda dla Izabeli Roszyk i Łukasza Szymanowskiego w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezdroża Fantazji”- Będzin 2017.

• Nagroda dla Karoliny Góralczyk, wyróżnienie dla Jakuba Skwarka w III Powiatowych Bienalach Grafiki Dzieci i Młodzieży – Pszczyna 2017.

• Dawid Korus- II, miejsce, Karolina Góralczyk- wyróżnienie, Jakub Skwarek- wyróżnienie, Paulina Sowa- wyróżnienie, Jakub Jazowy- wyróżnienie- w Ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim „Zrozumieć niepełnosprawność”

• Maria Janosz- nagroda, Wiktoria Pawlik- nagroda, Patrycja Muszyńska- wyróżnienie. W Powiatowym konkursie plastycznym „Eko kartka bożonarodzeniowa”

• Julia Janosz- III miejsce, Dawid Korus- wyróżnienie, Jakub Skwarek-  wyróżnienie w Powiatowym konkursie plastycznym „Przyleciały anioły”

Rok szkolny 2015/16

Rok szkolny 2014/15

•  Powiatowy konkurs historyczny-  udział wzięli:  Patrycja Mincer, Mateusz Wiencek, Dominik Zientek oraz Artur Weisman. Laureatami XIII Powiatowego Konkursu Historycznego "70 Rocznica Marszu Śmierci" zostali: Mateusz Wiencek– który zajął III miejsce oraz Dominik Zientek, który otrzymał wyróżnienie.

• W konkursie matematycznym uczestniczył  Dawid Kumorek. W V Powiatowym Konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną  z matematyki  wyróżnienie otrzymał Dawid Kumorek.

• Wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Plastycznym na "Kartkę Wielkanocną" organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu. Udział wzięli: Agnieszka Pastuszka, Monika Kościelny,  Michał Machnik, Marcin Weisman, Karolina Żur,  Klaudia Skapczyk, Lucyna Pękała, Marzena Sputek,  Wojciech Farana , Kamil Starzak, Dominika Lipiec, Mateusz Ligenza, Aneta Czerwińska, Tomasz Koc, Anna Kotas, Michał Farana, Kamil Mendzla, Paweł Janosz, Natalia Tomanek, Agnieszka Janik,  Karolina Hennek.

• Udział w Turnieju piłki nożnej w Bielsku- Białej: D. Zientek, D. Zajęcki, A. Paliczka, M. Wiencek. J. Reclik, J. Kapias, P. Wantuła i K. Kristof.

• GRAND PRIX XII Powiatowego Przeglądu Jasełek w Suszcu.

• Kamil Kristof „MISTRZEM ORTOGRAFII” województwa śląskiego.

• Udział w kolejnej edycji programu "Góra grosza" zebrano 242,44 zł,

• Powiatowe zawody w kręgle udział wzięli: Patrycja Mincer, Sandra Polok, Mateusz Wiencek i Dominik Zientek.. Zwyciężył Dominik Zientek.

• Plener malarski w Jastrzębiu- Zdroju uczestnicy to: Jakub Skwarek, Angelika Wybrańczyk, Dominika Pękała i  Agnieszka  Groborz

Rok szkolny 2013/2014

• Dominik Zientek- 2 miejsce w kategorii prac plastycznych w konkursie organizowanym przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, zaprojektował pomnik oddający hołd ofiarom I wojny światowej.

• Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dominik Zientek, Jacek Kapias, Krystian Kołoch, Mateusz Małek, Tomasz Operchalski, Marcin Paliczka, Jarosław Reclik, Mateusz Wiencek, Jakub Wyroba odniosła zwycięstwo w XIX Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Bielsku-Białej.

• II Powiatowy "Mam Talent" w konkursie finałowym wystąpiły dwie utalentowane uczennice naszej szkoły: Angelika Wybrańczyk i Paulina Herok. Wśród wyróżnionych laureatów konkursu znalazła się Angelika Wybrańczyk.

• Agnieszka Groborz- wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie na oryginalną kartkę bożonarodzeniową (ekologiczną).

• Angelika Wybrańczyk została zwycięzcą konkursu w technice kolaż pt.: „50 lat Jastrzębia Zdroju”. Jej praca zostanie opublikowana w formie pocztówki.

Rok szkolny 2012/2013

KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

WYRÓŻNIENIE- Sylwia Paszek w XII Powiatowym Konkursie Historycznym pod hasłem 150 rocznica Powstania Styczniowego.

VII Regionalny Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych.

Rok szkolny 2010/2011

• Dominik Zientek otrzymał tytuł Mistrza Ortografii w kategorii szkół podstawowych w konkursie „ Zostań mistrzem ortografii województwa śląskiego” .

• Barbara Kopeć otrzymała tytuł Mistrza Ortografii w kategorii szkół gimnazjalnych w konkursie „ Zostań mistrzem ortografii województwa śląskiego” .

• Patrycja Opacka otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Jan Paweł II przyjacielem dzieci”.

• Karolina Góralczyk zajęła II miejsce w XIII Międzygminnym  Konkursie Gwarowym śpiewając piosenkę pt.: „Wodzionka”.

• Jagoda Osękowska  zajęła II miejsce w XIII Międzygminnym Konkursie Gwarowym śpiewając piosenkę pt.:,,Byfyj”.

• Zespół regionalny „Karczochy  otrzymał wyróżnienie  w przeglądzie zespołów regionalnych w Bielsku- Białej prezentując przedstawienie „W kuchni”.

• Zespół regionalny „Karczochy  otrzymał wyróżnienie  w XV Teatralnych i Recytatorskich Spotkaniach Placówek Specjalnych „ Bliskie spotkania 2011” w Czerwionce Leszczynach.

Rok szkolny 2008/09

• VI Powiatowy przegląd widowisk jasełkowych- I miejsce w kategorii szkoły podstawowe.

• Przyznanie nagrody Burmistrza Pszczyny  w dziedzinie sportu dla 2 zawodniczek sekcji „Optymiści” – wręczenie nagród nastąpiło 21 stycznia 2009 roku w Pszczyńskim Domu Kultury – klub „13” Natalii Tomanek i Annie Łach – za osiągnięcia sportowe i reprezentowanie Pszczyny na Igrzyskach Światowych w USA.

• W Stanach Natalia zdobyła srebrny medal w łyżwiarstwie na 1000m na 777m była 4.

• W Stanach Ania zdobyła złoty medal w biegu na 500m, srebrny medal w biegu na 1000m i brązowy medal w sztafecie 4x 1km.
  •   Organizacja w Pszczynie Regionalnego Mityngu w Lekkiej Atletyce 29 – 30.09.2008 r – startowało 158 zawodników z 12 sekcji województwa śląskiego. W zawodach startowało 17 zawodników sekcji „Optymiści” – zdobywając 36 medali
  • I Regionalny Turniej BOCCE  - Koniecpol –  wrzesień 2008 start 2 zawodniczek Anny Macoń i Patrycji Paliczki – zdobyły złoty medal.

• VI Regionalny Turniej Badmintona – Koniecpol – wrzesień 2008 – start 3 zawodników Gabrysia Paliczka – zdobyła 2 złote medale w deblu i w grze pojedynczej, Kasia Świerkot zdobyła srebrny medal w grze pojedynczej i złoty medal w deblu, Mateusz Pająk – zdobył 3 miejsce w grze pojedynczej.

• VII Regionalny Mityng w biegach przełajowych – Tychy – październik – startowało 5 zawodników: Mateusz Pająk, Tomek Czysz, Gabrysia Paliczka – zdobyli złote medale , Krysia Chrząszcz i Krzysztof Gołyszny – zdobyli srebrne medale.

• VIII Regionalny Turniej Piłki nożnej Halowej –  Ruda Śląska – październik 2008 – start 7 osób – drużyna zdobyła złoty medal w najsilniejszej grupie sprawnościowej

• Regionalny Turniej w Tenisie Ziemnym – Żory – październik 2008 – start 4 zawodników; Patrycja Paliczka  i Henryk Rozmus – zdobyli brązowy medal

• XIV Mityng Pływacki – Rybnik – listopad 2008 – start 6 zawodników Anna Macoń – zdobyła 2 złote medale, Marcela chrząszcz – zdobyła 2 złote medale i medal brązowy w sztafecie, Justyna Chrząszcz – zdobyła medal złoty i srebrny oraz brązowy w sztafecie Tomek Czysz – złoty medal i medal brązowy w sztafecie Krzysztof Gołyszny – srebrny medal i medal brązowy w sztafecie Małgorzata Botor – zdobyła medal złoty i srebrny.