ROZPOCZĘCIE SŁONECZNEGO TYGODNIA

8 maja nastąpiła inauguracja   ‘Słonecznego Tygodnia” – jest to cykl zawodów sportowych, imprez kulturalnych,  zajęć plenerowych organizowanych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Po uroczystym przemarszu  parkiem za  górniczą orkiestrą dętą uczestnicy pojawili się na stadionie MORiS gdzie miała się odbyć  X Pszczyńska Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. W zawodach startowało 260 zawodników z 10 ośrodków, oraz 12 gości z Czeskiej Karviny. Spartakiadę otworzył Starosta pszczyński Józef Tetla, wśród zaproszonych gości uczestnicy zawodów powitali: Dyrektora MORiS Dariusz Zubra, Dyrektora Zarządu Edukacji Mariana Grygiera, , Przewodniczącego Rady Powiatu Eugeniusz Pająka,  przedstawicieli bielskiej delegatury wizytatora Aleksandrę Halską,  Dyrektora  Ogniska Pracy Poza szkolnej Barbarę Zembok,  Dyrektor Pszczyńskiego Centrum Pomocy Rodzinie  Joanna Czakańska, Dyrektorów pszczyńskich szkół oraz placówek uczestniczących w spartakiadzie. Organizatorzy wręczyli pamiątkowe grawer tony   dla Panów Dariusz Zubera , Damiana Cieszewskiego i Adama Zubera za 10 letnią pomoc w organizacji zawodów osób niepełnosprawnych, oraz „kosze słodkości” dla pracowników Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie. Najmłodszymi uczestnikami Spartakiady było 9  przedszkolaków w koszulkach z patronem przedszkola nr 21  Misiem Puchatkiem.  Zawodnicy startowali w 9 konkurencjach, demonstrując publiczności swoje umiejętności, dopingowani przez wychowawców, rodziców i gości dzielnie walczyli o medale. Rozdano 155 kompletów medali , każdy uczestnik otrzymał pamiątkowego pluszaka. W przeprowadzeniu zawodów pomagało 55 wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie oraz z Gimnazjum nr 4. Pragniemy podziękować Pszczyńskiemu Centrum Pomocy Rodzinie za pomoc finansową dotacja z PFRON – dzięki dotacji mogliśmy zapewnić  wszystkim zawodnikom nagrody.

Beata Cieszewska