Ø Załączniki statutu

Ø WOM Katowice
Ø Pszczyna

POWIATOWY TYDZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
W RAMACH PROJEKTU „SŁONECZNY TYDZIŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH NA POGRANICZU POLSKO- CZESKIM”

Rozpoczęcie     Poniedziałek     Wtorek      Środa      Czwartek     Zakończenie

Uśmiechnięty „Słoneczny Tydzień” już za nami!

W dniach od 8 do 15 maja 2009 roku odbył się IX już Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych zwany „Słonecznym Tygodniem”. Tym razem jego pełna nazwa brzmiała „Słoneczny Tydzień Osób Niepełnosprawnych na Pograniczu Polsko – Czeskim”, ponieważ projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Organizatorem „Słonecznego Tygodnia”, tradycyjnie już, był Zespół Szkół nr 3 w Pszczynie, a współorganizatorami:

• STAROSTWO POWIATOWE W PSZCZYNIE,
  • URZĄD MIEJSKI W PSZCZYNIE,
  • ODDZIAŁ REGIONALNY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA- ŚLĄSKIE; SEKCJA TERENOWA „OPTYMIŚCI”,
  • POWIATOWE OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ W PSZCZYNIE,
  • MIEJSKI OŚRODEK REKREACJI I SPORTU W PSZCZYNIE,
  • LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO,
  • ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W PSZCZYNIE,
  • PSZCZYNSKIE CENTRUM KULTURY w Pszczynie.

Zorganizowano 20 konkursów i spotkań integracyjnych, w których łącznie wzięło udział  ponad 700 uczestników.

W ramach tego projektu odbyła się również X Spartakiada Osób Niepełnosprawnych,

VIII Słoneczne Zawody Wędkarskie - „Taaka ryba”,

V Integracyjny Słoneczny Rajd, VII Integracyjny Halowy Turniej Piłki Nożnej,

VIII Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego

Odbyły się także warsztaty dla nauczycieli z udziałem gości z Czech. Tematem warsztatów było uczenie przez zmysły.

Finałem „Słonecznego Tygodnia”, a zarazem najważniejszym dniem dla Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie, był piątek 15 maja 2009 roku. W tym dniu placówka otrzymała sztandar oraz imię Janusza Korczaka - człowieka, ” który w czasach ciemności na obłąkanym z nienawiści świecie, miał jasne serce i miał jasne myśli, człowieka co ukochał dzieci.”  Przebieg uroczystości miał niezwykle podniosły nastrój, budził radość i wzruszenie. Postać Janusza Korczaka zobowiązuje, by tak, jak On „być człowiekiem skromnym i wykonywać wszystkie swe prace jak zwyczajny, codzienny obowiązek, jako moralne zobowiązanie wobec społeczeństwa”. Zakończyliśmy „Słoneczny Tydzień”, zrealizowany został Program Symboliki Szkoły, przed nami kolejne dni pracy, w których będziemy wierni zasadom pedagogicznym Starego Doktora.