Wycieczka do Muzeum Śląska w Katowicach

W tym roku szkolnym uczniowie naszej placówki mają okazję uczestniczyć w realizacji programu „Poznaj swój region” współfinansowanego przez Stowarzyszenie „Razem” oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Celem programu jest popularyzacja wiedzy o naszym środowisku wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie mogą uczestniczyć w wycieczkach, warsztatach i  konkursach związanych z historią i kulturą naszego regionu.  Bardzo ciekawym wydarzeniem okazała się wycieczka do Muzeum Śląska w Katowicach. Młodzież naszej placówki uczestniczyła w lekcjach muzealnych: „Od wyobraźni do abstrakcji”, „Różne oblicza maski”. Podczas zajęć uczniowie oswajali się ze sztuką współczesną oraz poznali zagadnienia związane z teatrem i rolą maski w komediach. Efektem prac były przywiezione do szkoły obrazy i maski wykonane przez naszych uczniów. Podczas wycieczki odwiedziliśmy stałą ekspozycję „Światło historii- Górny Śląsk na przestrzeni wieków”, która prezentowana jest w miejscu dawnej kopalni „Katowice”. Mieliśmy również okazję zobaczyć panoramę Katowic.

Beata Kutarba