A planety szaleją – wycieczka do planetarium

7 grudnia uczniowie klas 4-6 u oraz klasy 1-3 l wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczkę do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. W budynku planetarium udaliśmy się do ogromnej sali projekcyjnej, z ekranem rozciągniętym w kształcie kopuły, na zajęcia - „Królestwo Planet". Gdy zgasło światło obejrzeliśmy seans przedstawiający spacer po niebie, wschód i zachód słońca, otaczający nas wszechświat, start rakiety kosmicznej, układ słoneczny, planety, galaktyki, komety. Przypomnijmy, że największe polskie planetarium powstało dla uczczenia pamięci wielkiego polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Wyposażone jest w aparaturę projekcyjną, umieszczoną pod 23-metrową kopułą stanowiącą ekran sztucznego nieba, odtwarza wygląd nieba oglądanego w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na Ziemi.
Planetarium cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z całej Polski, nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu „RAZEM” za finansowe wsparcie wycieczki.

Ewa Golda