Wycieczka ze szkolnym kołem PTTK

20 kwietnia odbyła się inauguracyjna wycieczka szkolnego koła PTTK na Kozią Górkę. Wyruszyliśmy z Bystrej  koło Bielska. Pogoda nie dopisała. Było zimno i wietrznie, cały czas straszył nas deszcz. Za to humory mieliśmy wyśmienite. Przewodnik Pan Jacek Czober opowiadał mnóstwo ciekawych rzeczy na temat przyrody górskiej. Pokazywał rośliny które akurat były w fazie kwitnienia, wskazywał na różnorodność zieleni wiosną oznaczającą różne gatunki drzew i krzewów. Mówił też o oznaczeniach szlaków górskich, podawanym czasie przejścia, o bezpieczeństwie. Uczył nas jak należy chodzić po górach żeby mieć z tego przyjemność a nie tylko bolące mięśnie. W schronisku na Koziej Górce rozgrzaliśmy się ciepłą herbatą, odpoczęliśmy i wyruszyliśmy w dalszą drogę.  Celem naszej wędrówki okazał się szczyt Kołowrót, aż......... 798 metrów wysokości. Wiało tak, że nikt nie musiał przypominać o założeniu czapki czy kaptura. Szczęśliwie i bez deszczu dotarliśmy na parking pod Szyndzielnią gdzie czekał na nas autobus. Zdjęcia na wycieczce robili na zmianę Dominik z Mateuszem. Głównym sponsorem naszego wyjazdu było Stowarzyszenie "RAZEM" działające na terenie szkoły. DZIĘKUJEMY! Opiekę nad nami sprawowały Pani Aleksandra Pławecka- Brauntsch i opiekunka koła Pani Małgorzata Rok. Było zimno ale fajnie. Czekamy na kolejny wyjazd.