WARSZTATY TKACKIE

29 kwietnia 2015 r. uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych „U” uczestniczyli w muzealnych lekcjach warsztatowych organizowanych przez Muzeum Miejskie w Żorach. Tematem zajęć było tkactwo. Uczniowie na początku mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną poświęconą historii tkaniny na świecie, przekonać się jak miękka jest wełna owcza, dotknąć i zobaczyć dawne warsztaty tkackie. Potem udali się do przygotowanych stanowisk pracy i rozpoczęli tkać swój własny kawałek tkaniny. Przekonali się, jak mozolna i trudna była tego typu praca, ale też ile przynosiła satysfakcji w postaci efektu końcowego, jakim była kolorowa tkanina.

Przejazd uczniów do Żor sfinansowany został przez Stowarzyszenie „Razem”.

Romana Baron