ŚNIADANIE DAJE MOC

Śniadanie to najważniejszy posiłek w czasie dnia. Dzięki niemu dzieci maja energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i maja siłę do zabawy.

W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania już piąty raz z rzędu obchodzony był w Polsce dzień „Śniadanie Daje Moc”. Organizatorem akcji  jest Partnerstwo dla Zdrowia. Program „Śniadanie Daje Moc” jest kolejnym strategicznym działaniem Partnerstwa nakierowanym na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce oraz na szeroko zakrojoną edukację najmłodszych w kwestii prawidłowego żywienia.

W tym roku szkolnym nasza szkoła również przystąpiła do programu „Śniadanie Daje Moc”.

6 listopada 2015 roku świetlica szkolna zamieniła się w „wielki, owocowo – warzywno – zbożowo – mleczny bufet”.  Ale zanim to się stało, uczniowie klas 1-3 oraz starszych klas „u” szkoły podstawowej  projektowali i wykonywali plakaty promujące jedną z dwunastu zasad zdrowego żywienia. W swoich klasach z wielkim przejęciem i zaangażowaniem  przygotowywali również śniadaniowe przysmaki. Gotowe potrawy zostały pięknie ułożone na talerzach, misach i dzbankach i przeniesione do świetlicy, gdzie czekał na nie kolorowo przystrojony stół. Przed przystąpieniem do wspólnego posiłku pani pielęgniarka przeprowadziła krótką pogadankę na temat zdrowego odżywiania i podkreśliła, jak ważne jest dla ucznia zjedzenie śniadania. A potem aż przyjemnie było patrzeć jak ze stołu znikają kolorowe smakołyki. Na zakończenie każda klasa otrzymała Dyplom za przygotowanie dnia „Śniadanie Daje Moc”.