W PALMIARNI

20 marca 2014 r. uczniowie gimnazjum ,,u” pojechali do gliwickiej palmiarni, aby uczestniczyć w programie pt.,, Ścieżka wiedzy o roślinach egzotycznych” . Powitały nas tysiące kolorowych krokusów, które zakwitły w parku  im. Fryderyka Chopina  w Gliwicach.

W palmiarni skorzystaliśmy  z niepowtarzalnej możliwości bezpośredniego kontaktu z egzotyczną przyrodą. Pani przewodnik omówiła i pokazała nam rośliny przyprawowe i sukulenty  oraz rodziny bambusów i palm. Oglądaliśmy dojrzewające  mandarynki, pomarańcze i pamelo. Podziwialiśmy wysokie palmy i niesamowite kaktusy.  W pawilonie akwarystycznym podglądaliśmy ryby czterech środowisk słodkowodnych: Amazonki, Tanganiki, rzek polskich i rzek azjatyckich. Były tam ogromne ryby i płaszczki oraz  małe kolorowe rybki, które zachwyciły wszystkich.

Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Na zakończenie otrzymaliśmy certyfikat.

Jadwiga Kwoka